Арсенал се класира за четвъртфиналите на Шампионската лига, където ще играе

...

Арсенал отстрани Порто след изпълнение на дузпи

Арсенал се класира за четвъртфиналите на Шампионската лига, където ще играе за първи път от 14 години. " Артилеристите " трябваше да наваксват пасив от 0:1 след първия мач против Порто в Португалия, а на " Емиратс " Леандро Тросар изравни общия резултат с гол малко преди почивката. През втората част не паднаха повече попадения и се стигна до продължения, в които също нямаше голове.

Така се стигна до дузпи, при които лондончани бяха безгрешни при четирите си осъществявания, до момента в който " драконите " направиха два пропуща посредством Вендел и Галено.

По този метод страхотното показване на Арсенал през сезона продължава, като отборът е водач във Висшата лига 10 кръга преди края, а в този момент ще чака да научи своя противник в идната фаза на Шампионска лига.